kelt hlava

Keltové, Encyklopedie Keltů

Dne 15. 7. 2023 zemřel ve věku 78 let náš spolupracovník PhDr. Jiří Waldhauser, CSc. Naše spolupráce trvala 32 let... Nezapomeneme na Tvůj odkaz a budeme se snažit dokončit rozdělanou práci!

Jeho rozsáhlé dílo najdete na jeho osobních stránkách www.jiriwaldhauser.cz ext link 15 a na tomto webu Encyklopedie Keltů ext link 15 jehož je spoluautorem.

PhDr. Jiří Waldhauser, CSc. se podílel velkou měrou na popularizaci kulturního dědictví - odkazu Keltů. Společně jsme realizovali desítky akcí, výstav, přednášek, rekonstrukcí řemesel. Podílel se na přípravě a realizaci rekonstrukcí staveb, např. polozemnice z Markvartic v kosmonoské Altamiře, rekonstrukci svatyně z Markvartic v Osadě Keltů v Mladé Boleslavi. Dále se podílel na projektu Gabreta v německém Ringelai a v archeoparku v rakouském Asparnu na stavbě kovárny. Významně se podílel na projektech Osada Keltů v Mladé Boleslavi, archeoparku Prášily a společně jsme se také podíleli na záměru archeoparku, naučné stezce a muzejní expozici v Nasavrkách v jejich počátcích. Významně se podílel na muzejních expozicích, např. Hrajeme si na Kelty v Benátkách n. J., výstavy o Germánech v Dieburgu a Fritzlaru (Německo), několik výstav v Muzeu Mladá Boleslav, v paláci Templ byl autorem Multimediální regionální muzejní expozice TEMPLUM HISTORICUM ET ARCHAEOLOGICUM BOLESLAVIENSE. Neuskutečněna zůstala připravovaná expozice s pracovním názvem Keltské srdce/Keltský zázrak, na které jsme pracovali několik let. Stejně tak zůstala nerealizována expozice na oppidu Závist nebo u Semína... Významný přínos měl i v oblasti internetových projektů - společně se podílel na rozsáhlé Encyklopedii Keltů keltove.cz, která byla rozšířena o další části keltskekmeny.cz, keltskehlavy.cz a keltskaevropa.cz

Jménem KELTOI Václav Horák

Keltské hlavy a postavy

Keltské hlavy a postavy

Nová kniha Keltské hlavy a postavy od Jiřího Waldhausera

Více

Keltika

Keltské hlavy a postavy

Nová kniha Keltika - kniha o Keltech z pohledu 21. století

Více

Keltská přírodní magie Wicca

Keltská přírodní magie Wicca

Wicca, moderní náboženství čarodějek a čarodějů

Více

Keltské vzory

Keltské vzory

Praktické návody na tvorbu magických keltských vzorů

Více