Keltoi 1994-2017

Keltové, doba laténská - Encyklopedie KeltůKeltové, doba laténská - Encyklopedie Keltů

1.3.2 Oblečení Keltů

Střihy oblečení a obuvi

KELTSKÁ OBUV - Předkládáme vám střih na dvě různé botky. Obě rekonstrukce vycházejí z nálezů na pevnině. Horní boty se používaly v 6. století př.n.l., spodní jsou známé "špičaté kletské střevíce". Jako materiál použijte kůži, podrážku je třeba vyztužit podešví. Sešívaný nití je pouze horní vzor, spodní je sešitý kouskem kůže nastřiženým ze zadního dílu. Kolem nohy je bota utažena šněrováním.KELTSKÉ KALHOTY - Opět nabízíme dvě varianty střihů. První verze je přední a zadní díl sešité po stranách. Druhá verze sestává ze samostatně vyrobených nohavic, které jsou uprostřed sešity dohormady. V pase a nad kotníky se kalhoty stahovali látkovými nebo koženými pásky. Nejvhodnější materiál je silnější vlna.KELTSKÁ HALENA - Horní střih představuje jednoduchou košili, po stranách sešitou ze dvou dílů. Může být ze lněného plátna, pak se používá pod další oblečení, nebo ze silnější látky jako vrchní oblečení.
KELTSKÉ ŠATY - Ženské šaty jsou opět jednoduchého střihu sešité obdobně jako košile. Pod vrchní šaty ze silnější látky se nosí plátěná dlouhá košile. Pak mohou být i bez rukávů.PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE oblečení , šaty , kalhoty , boty

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo